czwartek, 28 lutego 2013

"Mroczny rycerz"- recenzja

Witajcie!!
Tak jak zapowiedziałam, zrobiłam recenzję filmu "Mroczny rycerz". Mam nadzieję, że się Wam spodoba ; )

Gotham City już od jakiegoś czasu jest nękane przez kryminalistów. Politycy i policjanci są z zmowie z gangsterami, a ufać można tylko nielicznym. Porucznik James Gordon wraz z Batmanem wpada na trop banków biorących udział w praniu budnych pieniędzy mafii. Policja zastawia pułapkę, ale gagnsterom udaje się przewieźć pieniądze z bezpieczne miejsce. Batman ustala, że Harvey Dent, którego współpracowników oskarża się o ostrzeżenie kyminalistów o akcji policji, jest bardzo dobrym prawnikiem i uczciwym człowiekiem. Sympatią darzy go Rachel Dawes przyjaciółka Bruce'a Wane'a.
Gordon, Dent i Batman zawierają przymierze. Ich działania są bardzo skuteczne, więc gagnsterzy postanawiają pozbyć się Batmana. Pomoc oferuje im Joker. jest on gotowy zrobić wszystko, aby poznać tożsamość Batmana. Joker grozi, że jeśłi człwiek w stroju nie toperza nie zdejmie maski, codziennie będą ginęli nie winni ludzie. Jedną z pierwszych ofiar jest naśladowca Batmana, Brian Douglas. Następni są policjanci, sędzia, w końcu Joker próbuje zabić Rachel.
Batman nie ma wyjcia i musi się zdemaskować. Harvey Dent na konferencji prasowej ogłasza, że skoro Batman ściągnął na Gotham City zemstę szalonego Jokera, to trzeba go aresztować i twierdząc, że jest Batmanem, pozwała zakuć się w kajdanki. Jako wyjątkowo ważny więzień ma zostać przewieziony do więzienia pod eskortą kawalkady radiowozów i opancerzonych wozów Oddziałów Specjalnych. Joker wykorzystuje okazję i postanawia odbić Batmana.
Dochodzi do strzelaniny, do której przyłącza się prawdziwy Batman. Zdezorientowany i rozwścieczony Joker daje podejść się policji i trafia do aresztu. Jego ludzie uprowadzają Denta i Rachel. Przesłuchanie Jokera nie przynosi efektów, jednak on przyznaje się do uprowadzenia Harveya i Rachel. Informuje, że oboje są uwięzieni w pomieszczeniach wypełnionych beczkami z benzyną i niedługo wylecą w powietrze. Znajdują się w dwóch odległych punktach miasta, nie można uratować ich obojga. Batman decyduje się jechać po Rachel.
Dowci Jokera okazał się okrutny- w budynku, do którego udał się Batman, naprawdę był Dent. W ostatniej chwili Batman wyniósł go z płomieni, a Rachel zginęła. Poparzonego i zrozpaczonego Denta w szpitalu odwiedza Joker i i rozbudza w nim chęć zemsty. Ponieważ policjanci z Jednostki Specjalnej dowodzonej przez Gordona wydali i jego, i Rachel w ręce ludzi Jokera, Dent postanawia zemścić się właśnie na Gordonie. Porywa jego rodzinę i próbuje zabić. Zjawia się Batman, ocala żcie rodziny Gordona, ale nie udaje mu się uratować Denta. W ten sposób świetny prawnik, oddany przyjaciel i lojalny obywatel Gotham City został sprowadzony przez Jokera do roli zwykłego bandyty. Batman postanawia wziąć na siebie jego winy – w ten sposób nie da Jokerowi satysfakcji, że zdołał zmienić uczciwego człowieka w podobnego sobie bandytę. Biały Rycerz Gotham City pozostanie w świadomości jego mieszkańców bez skazy, a za jego błędy policja będzie ścigać Mrocznego Rycerza…

Moim zdaniem film bardzo fajny!! Dużo akcji i niepewności. Trzymanie w napięciu. Jak go oglądałam, to nie mogłam oczu oderwać!
Mam nadzieję, że recenzją się wam podobała i przepraszam za dzień przerwy, ale nie miałam nawet czasu usiąść do komputera. ; )
Posta z faktami zrobię w sobotę albo niedzielę, bo nie może być cały czas postów tematycznych XD
Na dziś to już wszystko, więc pa pa!! :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przyjmuję wszelką krytykę, cieszę się z każdego komentarza.
Odwiedzam każdy link, który podacie, choć nie zawsze komentuję ; )